Hilton Prague A Hilton Prague Old Town Podpoří Akcí “Hodina země” Ochranu životního Prostředí i v Roce 2010

This information originated in Czech.

April 09, 2010

PRAGUE, Czech Republic -  Hotely Hilton Prague a Hilton Prague Old Town plánují akci “Hodina země” 2010 v sobotu 27. března od 20.30 do 21.30 hodin. Lidé i společnosti po celém světě se chystají vypnout světla, aby touto akcí upozornili na globální změny klimatu. Oba hotely Hilton v Praze a mnoho dalších z 3.500 hotelů z portfolia společnosti Hilton Worldwide se zúčastní této akce, do které bude zapojena více než miliarda lidí po celém světě.

“Jsme opravdu rádi, že se můžeme připojit k této globální snaze a povzbudit tím jak jednotlivce, tak i společnosti symbolicky vypnout světla za účelem úspory energie,” říká Markéta Šebková, tisková mluvčí hotelů Hilton Prague a Hilton Prague Old Town. “Zároveň se snažíme zapojit do této akce i naše hosty a spolupracující firmy”, dodává.

Hilton Prague a Hilton Prague Old Town podpoří Hodinu země řadou aktivit jako např.:

Tato akce, která je organizována World Wildlife Fund (WWF), začala v roce 2007 proto, aby poukázala na jednoduchý způsob jak znatelně snížit produkci skleníkových plynů a upozornila na globální změny klimatu. Akce Hodina země se proměnila v hnutí. Významné světové stavby jako Harbour Bridge v Sydney, věž v Torontu CN Tower, most Golden Gate Bridge v San Franciscu a Colosseum v Římě solidárně vypnuly osvětlení. V roce 2009 ve více než 4.000 městech v 88 zemích byla na podporu planety oficiálně vypnuta nebo ztlumena světla.

Letos společnost Hilton Worldwide oznámila, že měření udržitelnosti zahrne do svých standardů značky a toto kritérium bude sledováno i v rámci celkových výsledků hospodaření hotelů. Díky tomuto opatření bude moci celá společnost a jejich 3.500 hotelů měřit vliv na životní prostředí za použití efektivního systému sledování měsíční spotřeby hotelu a provozních výsledků.

About Hilton Hotels & Resorts

For nearly a century, Hilton Hotels & Resorts has been proudly welcoming the world's travelers. With more than 575 hotels across six continents, Hilton Hotels & Resorts provides the foundation for memorable travel experiences and values every guest who walks through its doors. As the flagship brand of Hilton, Hilton Hotels & Resorts continues to set the standard for hospitality, providing new product innovations and services to meet guests' evolving needs. Hilton Hotels & Resorts is a part of the award-winning Hilton Honors program. Hilton Honors members who book directly through preferred Hilton channels have access to instant benefits, including a flexible payment slider that allows members to choose nearly any combination of Points and money to book a stay, an exclusive member discount that can’t be found anywhere else, free standard Wi-Fi, and digital amenities like digital check-in with room selection and Digital Key (select locations), available exclusively through the industry-leading Hilton Honors app. Begin your journey at www.hilton.com and learn more about the brand by visiting news.hilton.com or following us on Facebook, Twitter and Instagram.