Hilton Hotels & Resorts, İstanbul'un Anadolu Yakasına İlk Adımını Atıyor

Hilton Worldwide, Hilton İstanbul Kozyatağı Konferans Merkezi ve Spa açılışı için sözleşme imzaladı

This information originated in Turkish.

September 04, 2012

ISTANBUL - Hilton Worldwide, İstanbul'un Anadolu yakasında açılacak ilk Hilton Hotels & Resorts markalı oteli için Emaytaş Turizm Gayrimenkul Yönetim Hizmetleri Sanayi ve Tic. A.Ş. ile bugün bir franchise sözleşmesi imzaladığını açıkladı. Hilton İstanbul Kozyatağı Konferans Merkezi ve Spa, Hilton Worldwide'ın Türkiye genelinde halen işletilmekte olan veya inşaat halindeki 40 oteli içeren portföyüne katılacak.

Türkiye'deki ilk otelini 1955 yılında açan Hilton Worldwide, uzun yıllardır Türk konaklama sektörünün liderliğine yerleşmiş durumda. Yeni imzalanan sözleşme ise portföyünü ülke genelinde büyütmekte olan şirket için yeni bir kilometre taşı oluşturuyor. Üst kalite Hilton İstanbul Kozyatağı Konferans Merkezi ve Spa, İstanbul'un hızla gelişen Anadolu yakasında 317 oda ve 2.000 metrekarenin üzerinde toplantı kapasitesi ile hizmet verecek.

Hilton Worldwide Avrupa ve Afrika Geliştirmeden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Patrick Fitzgibbon, "İstanbul'da uzun yıllara dayanan birikimimiz var ve bu global destinasyonda son yıllarda hızlı bir büyüme kaydettik. Hilton Hotels & Resorts markasını İstanbul'un Anadolu yakasıyla tanıştırmaktan büyük bir memmuniyet duyuyorum. Misafir kabul etmeye 2011 yılında başlayan Moda'daki görkemli DoubleTree by Hilton oteline artık yeni bir Hilton eşlik edecek" dedi.

Otel, üç katlı bir platformun üzerine oturan iki adet 16 katlı simgesel kuleden oluşacak. Otelin üst katlarında Marmara Denizi ve Adaların inanılmaz manzarası izlenirken teraslar a'la carte restoranlara ve şık barlara ev sahipliği yapacak. Otelde ayrıca iki farklı restoran seçeneği, büyük bir Sağlık Kulübü ve Spa'nın yanı sıra Optimum Alışveriş Merkezi'ne bir yaya köprüsüyle doğrudan bağlantı olacak.

Hilton Hotels & Resorts Global Başkanı Dave Horton yeni otel sözleşmesiyle ilgili şunları söyledi: "Şehrin Anadolu yakasını ziyaret edenler, İstanbul'da uzun yıllardır vizyoner bir anlayışla konaklama hizmeti sunan Hilton Hotels & Resorts'un eşsiz hizmetlerinden yararlanmaya yakında başlayabilecekler. İstanbul'daki varlığımızı üst kalite ve tasarımı ön plana çıkaran bir otel ile genişletmekten büyük bir mutluluk duyuyoruz. Bu yeni otelimizin de ziyaretçiler arasında son derece rağbet göreceğinden hiç kuşkum yok."

Giderek daha da popüler bir konferans merkezi haline gelen İstanbul, Uluslararası Kongre ve Toplantı Birliği (International Congress and Convention Association) tarafından geçen yıl yoğunluk açısından dünyada dokuzuncu sırada gösterildi. Bu trendin hızla iş ve ticaret merkezi haline gelen Anadolu yakasına da yayılması bekleniyor. Bu doğrultuda Hilton İstanbul Kozyatağı Konferans Merkezi ve Spa dünya standartlarındaki konferans hizmetleri ile giderek artan şirket toplantısı ve etkinlik taleplerine cevap vermeyi amaçlıyor. Otelde 500 metrekarenin üzerinde iki balo salonu, 15 özel toplantı odası, 24 saat açık bir business centre ve geniş depolama alanları bulunacak.

Emaytaş Turizm Gayrimenkul Yönetim Hizmetleri Sanayi ve Tic A.Ş, Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Çağlar "Böyle anlamlı bir projede Hilton Worldwide ile çalışmak bizim için büyük onur. İstanbul'un Anadolu yakasında ilk Hilton markalı otelini açacak olmaktan da büyük memnuniyet duyuyorum. Hem Anadolu yakasına artan ziyaretçi ilgisinden hem de dünya çapında tanınan Hilton isminden yararlanmak istiyoruz" dedi.

Hilton İstanbul Kozyatağı Konferans Merkezi ve Spa'ya doğrudan E5 karayolu üzerinden ulaşılacak. Otelin yeri İstanbul'un iki büyük havaalanı olan Atatürk Uluslararası Havalimanı ile Sabiha Gökçen Havalimanı'na hemen hemen eşit mesafede bulunuyor. Sırasıyla 23 km ve 21 km mesafedeki iki havaalanına da karayolu üzerinden ulaşılıyor. Ayrıca yeni açılan Kadıköy-Kartal metro hattının Kozyatağı istasyonu da otele yürüme mesafesinde bulunuyor. 

Hakan Çağlar, Chairman of the Board, Emaytaş Turizm Gayrimenkul Yönetim Hizmetleri Sanayi ve Tic A.Ş, said, "To work with Hilton Worldwide on this significant project is a great honour and I am delighted to be opening the first Hilton branded hotel on the Asian side of Istanbul. We look forward to capitalizing on the increasing levels of visitor interest to the Asian side as well as the globally recognized Hilton name."

Hilton Istanbul Kozyataği Conference Center & Spa will be reached directly from the major E5 motorway which links Istanbul with capital city Ankara. The site lies almost equidistant to both of Istanbul's major airports, Istanbul Ataturk International and Istanbul Sabiha Goken with the terminals 23km and 21km from the property respectively and both connected by the motorway. Further transport links will be provided by the new Kozyataği metro station which is within walking distance of the hotel, and forms part of the new Uskudar-Kartal line.

Hilton Hotels & Resorts Hakkında
Sektörün en fazla tanınan markalarından Hilton Hotels & Resorts, şık ve geleceğe dönük tarzıyla global konaklama sektörünün lider şirketlerden biridir. Açılış baloları ve Hollywood'un ödül törenlerinden, iş dünyasının etkinlikleri ve önemli anma ve kutlama günlerinde düzenlenen törenlere kadar, tarih dünyanın neresinde yazılıyorsa, anlaşmalar nerede imzalanıyorsa, özel günler şerefine nerede kadeh kaldırılıyorsa ve insanlar her şeyden uzaklaşmak istediklerinde nereye gidiyorsa Hilton oradadır. Grubun amiral gemisi olan Hilton Worldwide, geleceğin görmüş geçirmiş global gezginlerinin ihtiyaçlarını karşılayan ürün ve hizmetler geliştirerek sahip olduğu inovasyon geleneğini sürekli ileri taşırken, Hilton ekibinin sayıları 144.000'i aşan üyeleri, çalışmalarıyla her konuğa ilgi ve saygı gördüklerini, kendilerine değer verildiğini hissettiren bir deneyim yaşatıyorlar. Hilton Hotels & Resorts portföyü halen 80 ülkede 550'tan fazla oteli kapsıyor ve markası "otel" ile eşanlamlı kullanılmaya devam ediyor. Hilton hakkındaki en yeni haberlere http://news.hilton.com adresinden erişebilir veya www.hilton.com sitesine girerek yolculuğunuzun ilk adımını atabilirsiniz. Sosyal medya kullanıcıları www.twitter.com/hiltononline, www.facebook.com/hilton ve www.youtube.com/hilton adresleri üzerinden Hilton'u yakından takip edebilirler. Hilton Hotels & Resorts, Hilton Worldwide'ın kendi alanlarında pazar lideri olan on farklı markasından biridir.

Hilton Worldwide Hakkında
Hilton Worldwide, lüks ve tam hizmet veren otellerden tatil otellerine, uzun süreli konaklama süitlerinden orta sınıf otellere kadar uzanan ürün portföyü ile global konaklama sektörünün lider şirketidir. Hilton Worldwide, 93 yılı aşkın süredir iş ve tatil amaçlı seyahat edenlere en kaliteli konaklama, hizmet, konfor ve değeri sunuyor. Şirket, tüm global markalarında, konuklarına ayrıcalıklı bir deneyim sunma geleneğine olan bağlılığını sürdürüyor. Waldorf Astoria Hotels & Resorts, Conrad Hotels & Resorts, Hilton Hotels & Resorts, DoubleTree by Hilton, Embassy Suites Hotels, Hilton Garden Inn, Hampton Hotels, Homewood Suites by Hilton, Home2 Suites by Hilton ve Hilton Grand Vacations da dahil olmak üzere, markalarımız 91 ülkede, toplam 630.000 odası bulunan 3.800'den fazla oteli kapsamakta. Şirket ayrıca dünya genelindeki Hilton HHonors® konuk ödüllendirme programını da yürütüyor. Şirket hakkında daha fazla bilgi için www.hiltonworldwide.com, www.facebook.com/hiltonworldwide, www.twitter.com/hiltonworldwide, www.youtube.com/hiltonworldwide, www.flickr.com/hiltonworldwide ve www.linkedin.com/company/hilton-worldwide adresini ziyaret edebilirsiniz.

Contact

Dan Corfield
Hilton Worldwide - Europe
+447974 229 462
dan.corfield@hilton.com

Gonul Elkirmis
Hilton Worldwide
+90 5353 782544
gonulelkirmiris@effect.com.tr

John Forrest Ales
Hilton Hotels & Resorts
+1 703 883 5212
johnforrest.ales@hilton.com

About Hilton Hotels & Resorts

For nearly a century, Hilton Hotels & Resorts has been proudly welcoming the world's travelers. With more than 575 hotels across six continents, Hilton Hotels & Resorts provides the foundation for memorable travel experiences and values every guest who walks through its doors. As the flagship brand of Hilton, Hilton Hotels & Resorts continues to set the standard for hospitality, providing new product innovations and services to meet guests' evolving needs. Hilton Hotels & Resorts is a part of the award-winning Hilton Honors program. Hilton Honors members who book directly through preferred Hilton channels have access to instant benefits, including a flexible payment slider that allows members to choose nearly any combination of Points and money to book a stay, an exclusive member discount that can’t be found anywhere else, free standard Wi-Fi, and digital amenities like digital check-in with room selection and Digital Key (select locations), available exclusively through the industry-leading Hilton Honors app. Begin your journey at www.hilton.com and learn more about the brand by visiting news.hilton.com or following us on Facebook, Twitter and Instagram.

About Hilton

Hilton (NYSE: HLT) is a leading global hospitality company, with a portfolio of 14 world-class brands comprising more than 5,200 properties with more than 856,000 rooms, in 105 countries and territories. Hilton is dedicated to fulfilling its mission to be the world’s most hospitable company by delivering exceptional experiences – every hotel, every guest, every time. The company's portfolio includes Hilton Hotels & Resorts, Waldorf Astoria Hotels & Resorts, Conrad Hotels & Resorts, Canopy by Hilton, Curio Collection by Hilton, DoubleTree by Hilton, Tapestry Collection by Hilton, Embassy Suites by Hilton, Hilton Garden Inn, Hampton by Hilton, Tru by Hilton, Homewood Suites by Hilton, Home2 Suites by Hilton and Hilton Grand Vacations. The company also manages an award-winning customer loyalty program, Hilton Honors. Hilton Honors members who book directly through preferred Hilton channels have access to instant benefits, including a flexible payment slider that allows members to choose exactly how many Points to combine with money, an exclusive member discount that can’t be found anywhere else, and free standard Wi-Fi.  Visit newsroom.hilton.com for more information and connect with Hilton on Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram, and YouTube.